Zadzwoń do nas po wycenę!

5 lat gwarancji i montaż gratis przy zamówieniu produktów marki LEHA

5 lat gwarancji i montaż gratis przy zamówieniu produktów marki LEHA

projektowanie łazienki

Przemyślany projekt łazienki. Główne zasady

Łazienka – zaraz po kuchni – jest jednym z najistotniejszych pomieszczeń w domu. Ponieważ każdy z domowników spędza w niej co najmniej kilkanaście dziennie, powinna sprostać oczekiwaniom wszystkich użytkowników. W łazience przede wszystkim dba się o higienę osobistą, ale warto zaprojektować ją w taki sposób, aby stanowiła oazę spokoju. Jak ze zwykłej łazienki stworzyć namiastkę centrum SPA?

Funkcjonalność przede wszystkim

Łazienka musi spełniać kilka funkcji – obok utrzymania higieny, istotne jest także osiągnięcie odprężenia po całym dniu. Aby jednocześnie była estetyczna, wygodna i funkcjonalna, należy bardzo dokładnie przemyśleć koncepcję układu poszczególnych elementów, kierując się przy tym zasadami ergonomii. Istotne jest rozplanowanie urządzeń sanitarnych oraz punktów dostępu do wody i kanalizacji. Ważna jest wysokość górnej krawędzi umywalki, zachowanie odpowiednich szerokości między sprzętami oraz zasadność posiadania wanny lub prysznica. Tu niezbędna może okazać się pomoc profesjonalistów, którzy umożliwią osiągniecie wymarzonego efektu. Nie należy przy tym zapomnieć o praktycznym wymiarze łazienki i zadbać o miejsce na pralkę oraz szafki do przechowywania kosmetyków oraz akcesoriów higienicznych.

Aranżacja pomieszczenia

Ostatnim elementem planowania łazienki jest jej wygląd. Tu istotny jest dobór kolorów, który może optycznie zwiększyć powierzchnię nawet najmniejszego pomieszczenia. Idealnym rozwiązaniem są jasne barwy – biel, beż i odcienie szarości. Kolorystyczny dobór fug do płytek sprawi, że ich połączenie stanie się niewidoczne, co również wpłynie na odbieranie przestrzeni. Obecnie bardzo popularne jest wykorzystanie na ścianach kamienia naturalnego. Ciemniejsze płytki idealnie sprawdzają się na podłodze – od kilku sezonów hitem są kafle imitujące drewno. Łazienki często pozbawione są okien, a tym samym dostępu do światła dziennego. Dlatego na planach łazienki nie może zabraknąć też punktów świetlnych oraz luster, które także sprawią, ze mała łazienka będzie optycznie wyglądała na większą.