Zadzwoń do nas po wycenę!

luksusowy butik

Projekt wnętrza sklepu typu luksusowy butik

Sposób, w jaki zaaranżowany jest sklep, bezpośrednio przyczynia się do tego, ile będziemy skłonni wydać na produkty oferowane w danym miejscu. W luksusowym butiku chcemy czuć się luksusowo, pragniemy pasować do ekskluzywnego świata drogich marek i dużych pieniędzy. Odpowiedni projekt wnętrzarski ma moc dawania poczucia przynależności i wywoływania radości, a to z kolei sprawia, że mamy chęć otworzyć szeroko portfel. Jak to właściwie działa?

Co to jest visual merchandising?

Sprzedaż towarów zaczyna się tuż po wejściu w przestrzeń butiku. Oświetlenie, kolory, sposób ekspozycji, dekoracje – każdy z tych elementów wpływa na nastrój klientów, którzy albo czują się dobrze i są gotowi wydać pieniądze, albo odwrotnie – mają ochotę jak najszybciej opuścić sklep. Projektowanie wnętrz sklepów z uwzględnieniem visual merchandising, czyli prezentacji butiku i jego towaru, wyraża filozofię danej marki, opowiada o tym, co jest dla niej najbardziej istotne i jakimi wartościami się kieruje.

Czym charakteryzuje się wnętrze luksusowego butiku?

Aranżacja wnętrza luksusowego butiku nieco przypomina ekskluzywny apartament. Jest połączeniem funkcjonalności i sztuki – często ekstrawaganckiej, odważnej, należącej do innego świata. Olśniewające butiki w zawoalowany sposób przekonują klientów o tym, że są wyjątkowi i zasługują na towary najwyższej jakości. Wnętrza są charakterystyczne, tak odmienne od przyjaznych sieciówek, błyszczą i nęcą. Butiki nie stronią od luster, złota świadczącego o bogactwie, lubią też styl pełen wyniosłej elegancji. Często wykorzystują szlachetne drewno i marmur, podkreślające przynależność do wyższych sfer. Aranżacja obejmuje także witrynę, która musi przyciągać wzrok, zachęcać i intrygować. W projekcie wnętrza luksusowego butiku nie ma miejsca na przypadek.