Zadzwoń do nas po wycenę!

mężczyzna siedzący przy biurku

Jak zaprojektować niewielkie biuro, by było naprawdę funkcjonalne?

W dzisiejszych czasach praca zdalna stała się powszechna, a często nawet pożądana przez pracowników, którzy nie muszą tracić czasu na uciążliwe dojazdy. Aranżacja domowego biura w niewielkiej przestrzeni jest więc obecnie wyzwaniem dla wszystkich, którzy pracują przez internet. Muszą się oni zmierzyć z podobnymi problemami, co stacjonarne biura w przestrzeni publicznej, które mają do dyspozycji zaledwie niewielki metraż. Dziś podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, by osiągnąć wysoką funkcjonalność nawet w małej przestrzeni.

Jak zachować porządek?

Niewielkie biuro wymaga przede wszystkim dobrej organizacji wnętrza. Ład na biurku jest podstawą utrzymania koncentracji w pracy, jest też dobrze widziany przez klientów. Biurko powinno być zatem wyposażone w wystarczającą liczbę szuflad oraz innych organizerów, by pomieścić wszystkie niezbędne do pracy przedmioty. Projekty biur obejmują również zamykane szafki na ścianach i w narożnikach, ponieważ pomagają one zyskać dodatkową przestrzeń magazynową i ograniczyć chaos. Ponadto zbyt duża ilość osobistych akcentów nie tylko zaburza porządek, ale też osłabia profesjonalny wizerunek biznesu.

Estetyka w miejscu pracy

Zarówno biurko, jak i krzesło powinny być przede wszystkim ergonomiczne. Warto jednak zadbać także o to, by meble nie były wizualnie ciężkie, ponieważ ich masywność optycznie pomniejsza biuro. Podobnie w przypadku sofy i stolika kawowego, przy których można przyjąć klientów. W małych przestrzeniach zalecamy jasne, delikatne kolory oraz odpowiednią ilość oświetlenia. Kilka źródeł światła umożliwia komfortowe czytanie, a także daje wrażenie przytulności. Wygląd wnętrza można poprawić dzięki roślinom oraz stylowym dodatkom, takim jak pojemniki na długopisy, teczki i pudełka, jak również przez ukrycie kabli od urządzeń.